ÇMO

Ağu
02

TMMOB Çevre Mühendisleri Odası (ÇMO) ne yapar?

Çevre Mühendisleri Odası 6235 sayılı kanun ile kurulmuş TMMOB’a bağlı 24 meslek odasından biri…  Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan ile ÇMO’nun neler yaptığı hakkında konuştuk.

DETAIL
Ağu
02

Nitelikli Eğitim için ÇMO neler yapıyor?

Çevre Mühendisliği Odası birçok konuda çevre mühendisliği öğrencilerine ve meslektaşlarına destek vermeye çalışıyor. Üzerinde çalıştıkları konulardan biri de nitelikli eğitim. ÇMO’nun bu konuda yaptığı çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Nitelikli Eğitim
DETAIL
Ağu
02

Temiz Su ve Sıhhi Koşullar için ÇMO neler yapıyor?

ÇMO herkesin eşit bir şekilde temiz suya ve sıhhi koşullara erişim hakkına sahip olması gerektiği görüşünü benimsiyor. Bu konuda yaptığı çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Temiz Su, Hijyen ve Halk Sağlığı
DETAIL
Ağu
02

Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı konusunda ÇMO neler yapıyor?

Çevre Mühendisleri Odası sanayi ve altyapı gibi konularda da ortaya çıkan sorunlar için sorumluluk alan ve girişimlerde bulunan bir oda… Gerçekleştirdikleri çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

DETAIL
Ağu
01

Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları için ÇMO neler yapıyor?

Etrafınıza baktığınızda şehirlerin yüzlerinin hızla değiştiğini gözlemlemek mümkün… Ülkemizde bir gelişim ifadesi olarak görülen yapılaşma aslında birçok sorunu da beraberinde getiriyor.  ÇMO için de oldukça önemli bir konu. Gerçekleştirdikleri çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları
DETAIL
Ağu
01

İklim Eylemi için ÇMO neler yapıyor?

BM 2030 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri’nin 13.sü “İklim Eylemi“. 13. hedef sayesinde, iklim değişikliği ve etkileri ile mücadele konusunda acilen eyleme geçilmesi planlanıyor. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan ile ÇMO’nun İklim Eylemi için yaptıkları çalışmaları konuştuk.

By surdurulebilirlikadimxyz | İklim Eylemi
DETAIL
Ağu
01

Neden Çevre Görevlisi değil, Çevre Mühendisi?

2010 yılında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliklerde gerçekleştirdikleri bir dizi değişiklik sonucunda Çevre Görevlisi kavramı hayatımıza girmiş oldu. Bu değişiklikle birlikte çevre mühendisliği dışında birçok meslek grubundan insanın da aldıkları bir haftalık Çevre Görevlisi Eğitimi ile çevre mühendislerinin çalışması gereken alanlarda yer bulmasının önü açılmış oldu. Çevre görevlilerinin çevre mühendisliğinin çalışma sahalarına girmesinin sonuçlarını Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Öneriler
DETAIL
Ağu
01

ÇMO çevre mühendisliği öğrencilerine nasıl staj ve iş imkanı sağlıyor?

Günümüzde üniversite okuyan gençlerin aklını en çok meşgul eden konu iş ve staj olanakları… Çevre mühendisliği odasının da öğrenciler için sağladığı birçok imkanın yanında bu konuda da destekleri mevcut. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan ile ÇMO’nun çevre mühendisliği okuyan öğrencilere nasıl iş ve staj imkanları sağladığını konuştuk.

By surdurulebilirlikadimxyz | Genel
DETAIL