Skip to content

Abdi İbrahim

Abdi İbrahim Logo

Abdi İbrahim’in Sürdürülebilirlik Adımları Derneği (SADE) iş birliği ile Mart 2023’te hayata geçirdiği ODAK projesiyle ilaç üretimi için ithal edilen ürünlerin yerli kaynaklardan karşılanarak tedarik zincirinin yerlileştirilmesi hedefleniyor.

Projenin ilaç sektörüne sunacağı pek çok avantajın başında sürdürülebilir ilaç üretimini destekleyen bir mekanizma öngörmesi yer alıyor. İthal bağımlılığını azaltmayı ve sürdürülebilir ilaç üretimine destek olmayı amaçlayan projenin milli sermayeyi yurt içinde tutma, maliyet avantajı, termin sürelerinde kısalma, hızlı bakım ve teknik destek imkânlarını artırma, doğru ürün tedariki ve tedarikçilerin yurt dışına açılmasını desteklemek gibi önemli fırsatlar doğurması da planlanıyor.

ODAK projesi kapsamında Abdi İbrahim’in halihazırda yerlileştirdiği ve yerlileştireceği ürün grupları arasında; kimyasal ve reaktifler, ilaç yardımcı malzemeler, makine ve ekipmanlar, yedek parçalar, laboratuvar cihazları ve sarf malzemeleri olmak üzere 6 kategoriden pek çok ürün yer alıyor.

Lansman videosunu izlemek için tıklayın.