Nitelikli Eğitim

Tem
21

Yapay zeka öğrencilerin başarılarını takipte nasıl kullanılabilir?

Yapay zekanın eğitimde kullanımının getirebileceği imkanları, RepMan Forum 2018 kapsamında Vizyon Koleji Yönetim Kurulu Başkanı Abdülkadir Özbek ile konuşmuştuk.

By Meltem Gülçin Karadayı | Nitelikli Eğitim
DETAIL
Tem
06

Türk Eğitim Derneği (TED) Nitelikli Eğitim İçin Ne Yapar?

Türkiye Burs Analizi kapsamında, “eğitimde fırsat eşitliğine katkı sağlamak ve donanımlı nesiller yetiştirmek” amacıyla kuruluşundan itibaren maddi imkânları kısıtlı fakat başarılı öğrencilere burslar veren Türk Eğitim Derneği’nin destekleri hakkında TED Genel Sekreteri Banu KONUKSAY ile konuştuk.

By Meltem Gülçin Karadayı | Ne Yapar?
DETAIL
Tem
01

Vehbi Koç Vakfı Nitelikli Eğitim Konusunda Ne Yapar?

Eğitim, kültür ve sağlık alanında Türk toplumunun gelişmesine katkı sağlamak misyonuyla faaliyet gösteren Vehbi Koç Vakfı’nın hangi alanlarda burs verdiğini Türkiye Burs Analizi Lansmanı kapsamında Vehbi Koç Vakfı Projeler Yöneticisi Seçil Kınay ile konuştuk.

By Meltem Gülçin Karadayı | Nitelikli Eğitim
DETAIL
May
10

Türkiye Burs Analizi Raporu yayınlandı. Duydunuz mu?

E-Bursum tarafından burs ekosisteminde  uzun yıllardan beri süre gelen detaylı bir analiz eksikliğine istinaden hazırlanan Türkiye Burs Analizi Raporu’nun çıktıları 7 Mayıs’da Anamed’de gerçekleşen lansman ile paylaşıldı.

By Meltem Gülçin Karadayı | Nitelikli Eğitim
DETAIL
Kas
27

Hedef 4: Nitelikli Eğitim

2000 yılından bu yana, herkes için ilköğretim hedefinin başarılması yönünde büyük ilerleme kaydedilmiştir. Kalkınmakta olan bölgelerde toplam okullaşma oranı 2015 yılında %95’e ulaşmış; dünya genelinde de okula gitmeyen çocuk oranı yarı yarıya azalmıştır. Ayrıca, okuryazarlık oranlarında da büyük artış olmuş; okula giden kız çocuklarının sayısı en yüksek düzeye çıkmıştır. Bunların tümü çok önemli başarılardır. Gelişmekte […]

DETAIL
Ağu
02

Nitelikli Eğitim için ÇMO neler yapıyor?

Çevre Mühendisliği Odası birçok konuda çevre mühendisliği öğrencilerine ve meslektaşlarına destek vermeye çalışıyor. Üzerinde çalıştıkları konulardan biri de nitelikli eğitim. ÇMO’nun bu konuda yaptığı çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Nitelikli Eğitim
DETAIL