Sürdürülebilirlik için Mühendislik Çözümler Atölyesi 24 Ekim’de İzmir’de

Sürdürülebilirlik Adımları Derneği ve Grundfos tarafından, Poul Due Jensen Vakfı'nın desteğiyle yürütülen Sürdürülebilirliğin Sorumlu Mühendisleri projesi sürdürülebilirlik ve mühendislik arasındaki ilişkiye dikkat çekmeyi, genç mühendislerin çevresel ve sosyal problemler karşısında çözümler üretmelerini amaçlıyor.

İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü Ecomotion Öğrenci Topluluğu iş birliğinde yürütülecek İzmir Çözümler Atölyesi’nde “Su Kullanımı ve Yönetimi”, “Enerji Verimliliği”, “Atık Yönetimi”, “Kentlerin İklime Uyumu ve Dirençlilik” ve “İklim Değişikliğinin Kadınlar ve Kız Çocukları Üzerindeki Etkileri” başlıklarında yaratıcı ve yenilikçi çözümler üreteceğiz.

Katılımcılar aynı zamanda; atölyemize katılan uzmanlarla beyin fırtınası yapma, onların geri bildirimlerini alma ve kariyer yolculuklarını dinleme fırsatını yakalayacaklar.

Mühendislik, mimarlık ve tasarım fakültesi öğrencisi veya yeni mezun, çevresel ve toplumsal sorunların farkında olan ve bu sorunlara çözüm üretmek isteyen 18-30 yaş arasındaki herkese atölyemiz açıktır.

Atölye günü ve saati: 24 Ekim 2023, Salı | 13:30 – 18:00

Atölye yeri: Tarihi Havagazı Fabrikası A Salonu

Adres: Umurbey Mahallesi, Liman Caddesi, A Salonu, Alsancak/İzmir

Son Kayıt Tarihi: 23 Ekim 2023, Pazartesi 17:00

Atölye katılımcılarına sertifikaları e-posta ile iletilecektir.

Tavsiye Edilen Yazılar