İklim Eylemi

Eyl
07

TEMA Vakfı İklim Eylemi konusunda çağrısı nedir?

İklim değişikliği meselesinin “geleceğe ait bir sorun olmadığının” altını çizen Özgül Erdemli Mutlu bu konunun mümkün olduğu kadar diğer paydaşlarla ele alınması gerektiğini, bu konuda Çevre STK’larının yanı sıra hem kamu hem özel sektör hem de uluslararası kurumların “ortak bir çalışma” yapması gerektiğini vurguluyor. Adaptasyon ve uyum konularında yerelde yapılacakların çokluğuna değinirken kentlerin bu konuyu daha fazla sahiplenmesi gerektiğini ifade ediyor.

DETAIL
Ağu
12

Fazla Gıda’nın İklim Eylemi Konusunda İş Birliği Çağrısı

Fazla Gıda’nın kurucusu Olcay Silahlı gıda üreticilerini iklim eylemi için iş birliği yapmaya davet ediyor. Silahlı, özellikle büyük gıda üreticisi firmaları ve tarım firmalarını, gıda atıklarını geri dönüşüme kazandırarak bir döngüsel ekonomi yaratmak adına, tüm kalite ve marka kaygılarını bir kenara bırakarak neler yapabilecekleri üzerine kafa yormaya, bir yol haritası çizmeye ve iş birliğine açık […]

DETAIL
Ağu
10

Arçelik’in İklim Eylemi Konusunda Çağrısı Nedir?

İklim Eylemini ele aldığımız Sorunlara Çözümler Buluşmalarında Arçelik Regülasyonlar ve Uyum Yöneticisi Fatih Demiray ile İklim Eylemi hakkında kurumların neler yapması gerektiği hakkında konuştuk. Tüketici dernekleri, uluslararası kuruşlar, çevre kuruluşları, resmi kurumlar, bakanlıklar ve diğer tüm kuruluşlarla işbirliği gerekliliğini savunan Arçelik, sürdürülebilir gelişmeyi, enerji verimliliğine adım atmayı, çevreci ve enerji verimli ürünler üretip, devralmaya ve […]

By Öykü Eroğlu | Ne Yapar?
DETAIL
Ağu
07

İklim Eylemi Konusunda Farklı Kurumlar Nasıl İş Birliği Yapabilir? – Fazla Gıda

Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nda ilki “İklim Eylemi”nde  bir araya geldiğimiz Fazla Gıda Kurucu Ortağı Olcay Silahlı ile “İklim eylemi konusunda farklı kurumlar bir araya gelip nasıl iş birliği yapabilir?” sorusuna cevap aradık.

By Cemre Kalender | İklim Eylemi
DETAIL
Ağu
06

İklim Eylemi Konusunda Farklı Kurumlar Nasıl İş Birliği Yapabilir? – TEMA Vakfı

TEMA Vakfı Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Özgül Erdemli Mutlu’dan İklim Eylemi konusunda farklı kurumların nasıl iş birliği yapabileceğine dair fikirlerini aldık.

By Cemre Kalender | İklim Eylemi
DETAIL
Ağu
02

İklim Eylemi Konusunda Farklı Kurumlar Nasıl İş Birliği Yapabilir? | Arçelik

“Sorunlara Çözümler Buluşmaları”nın İklim Eylemi Hedefi odağında gerçekleştirdiğimiz ilk etkinliğinde, Arçelik Regülasyonlar ve Uyum Yöneticisi Fatih Demiray ile “İklim eylemi konusunda farklı kurumlar nasıl bir araya gelerek iş birliği yapabilir?” sorusuna cevap aradık.

By Cemre Kalender | İklim Eylemi
DETAIL
Tem
25

Tema Vakfı İklim Eylemi Konusunda Ne Yapar?

Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın ilki “İklim Eylemi”nde konuşmacılarımız arasında yer alan TEMA Vakfı Çevre Politikaları ve Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Özgül Erdemli Mutlu ile TEMA Vakfı’nın İklim Eylemi konusundaki faaliyetlerini konuşmuştuk.

By Cemre Kalender | İklim Eylemi
DETAIL
Tem
10

Fazla Gıda İklim Eylemi Konusunda Ne Yapar?

2015 yılında gıda israfını önleme fikriyle Fazla Gıda’yı kuran Olcay Silahlı ile iklim eylemi konusunda neler yaptıklarını konuştuk. Fazla Gıda Türkiye’deki ve dünyadaki gıda atığı için ortaya çıkmış. Gıda atığı dünyadaki toplam karbon salınımının yüzde 8’ini oluşturuyor. Fazla Gıda’nın ana amacı da gıda atığından oluşan karbon salınımını, çalıştığı coğrafyada ve iş ortaklarında yüzde 50 oranında […]

By Büşra Darıcı | Genel . Ne Yapar?
DETAIL