Sorunlara Çözümler Buluşması | #5 Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP'nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla "Sorunlara Çözümler Buluşmaları"na devam ediyor. Buluşmaların beşincisi 27 Mart 2019, Çarşamba günü "Toplumsal Cinsiyet Eşitliği" odağında Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Start

27/03/2019 - 19:15

End

27/03/2019 - 21:30

Address

Impact Hub - Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21, 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul   View map

 Sürdürülebilirlik Adımları,Sorunlara Çözümler Buluşmaları devam ediyor.

Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP’nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”na devam ediyor. Buluşmaların beşincisi 27 Mart 2019, Çarşamba günü “Toplumsal Cinsiyet Eşitliği” odağında Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek.

 

Sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmaların iletişiminin yapılması kadar, kurumların bir araya gelerek deneyim paylaşmasının ve ortak projeler üretmesinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünen Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP desteğiyle ve Impact Hub ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları’na devam ediyor. Sorunlara Çözümler Buluşmaları, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Her ay bir Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi odağında yapılacak Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın beşincisi Dünya Emekçi Kadınlar Günü sebebiyle Hedef 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği odağında farklı paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili tüm tarafları bir araya getirerek, Toplumsal Cinsiyet Eşitliğibaşlığı altında kurumların neler yaptığına ve iyi uygulamalarına odaklanacak bu beşinci etkinlikte, yaşanan gelişmeler ve yeni fırsatlar da katılımcılarıyla birlikte konuşulacak. Sürdürülebilir bir gelecek için çalışan farklı kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen Sorunlara Çözümler Buluşmaları, katılımcılara işbirliği yapmaları için önemli bir platform sağlayacak.

UNDP TürkiyeToplumsal Cinsiyet Eşitliği Danışmanı Gökçe Bayrakçeken,  kolaylaştırıcılığında,Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık,Öğrenme Tasarımları kurucusu Tuğba Cansalı, Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Zelal Yalçın ve YANINDAYIZ Derneği kurucularından Murat Yeşildere’nin konuşmacı olarak katılacağı Sorunlara Çözümler Buluşması 27 Mart 2019Çarşambagünü Impact Hub’da gerçekleşecek.

Program ve detaylı bilgi:

Tarih:27 Mart 2019, Çarşamba

Saat:   19:15 – 21:30

Yer: Impact Hub

Adres: Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21, 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul

 

 Program:

19:15 – 19:30: Kayıt

19:30 – 19:45: Karşılama & Tanışma

19:45 – 19:50: Açılış Konuşmaları

Faik Uyanık, UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü

Emrah Kurum, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı

Doğa Tamer, Sürdürülebilirlik Adımları Derneği Genel Sekreteri

 

19:50 – 21:00: Panel: Hedef 5: Toplumsal Cinsiyet Eşitliği

 

Moderatör: 

Gökçe Bayrakçeken, UNDP Türkiye Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Danışmanı

 

Konuşmacılar:

Borusan Holding Kurumsal İletişim Direktörü Şule Yücebıyık

Öğrenme Tasarımları kurucusu Tuğba Cansalı
Şişli Belediyesi Toplumsal Eşitlik Birimi Cinsiyet Eşitliği Uzmanı Zelal Yalçın

YANINDAYIZ Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Murat Yeşildere

 

21:00 – 21:30     Networking

 

Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe kayıt için: http://bit.ly/CozumlerBulusmasi5

  

İlgili Kişi:

Zehra Solmaz,

Sürdürülebilirlik Adımları

[email protected]

MORE DETAIL

Email

[email protected]

LCV: Zehra Solmaz [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir