Sorunlara Çözümler Buluşması | #11 Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları

Sürdürülebilirlik Adımları, Sorunlara Çözümler Buluşmaları devam ediyor. Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP’nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”na devam ediyor. Buluşmaların üçüncüsü  29 Kasım 2018, Perşembe günü “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” odağında  Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Start

29/11/2018 - 19:00

End

29/11/2018 - 20:30

Address

Impact Hub - Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21, 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul   View map

Sürdürülebilirlik Adımları, Sorunlara Çözümler Buluşmaları devam ediyor.

Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP’nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”na devam ediyor. Buluşmaların üçüncüsü  29 Kasım 2018, Perşembe günü “Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları” odağında  Impact Hub İstanbul ev sahipliğinde gerçekleşecek.

Sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmaların iletişiminin yapılması kadar, kurumların bir araya gelerek deneyim paylaşmasının ve ortak projeler üretmesinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünen Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP desteğiyle ve Impact Hub ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları’na devam ediyor. Sorunlara Çözümler Buluşmaları, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Her ay bir Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi odağında yapılacak Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın üçüncüsü Dünya Şehircilik Günü sebebiyle Hedef 11: Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanları odağında farklı paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili tüm tarafları bir araya getirerek, Sürdürülebilir Şehirler ve Yaşam Alanlarıbaşlığı altında kurumların neler yaptığına odaklanacak bu üçüncü etkinlikte, yaşanan gelişmeler ve yeni fırsatlar da katılımcılarıyla birlikte konuşulacak. Sürdürülebilir bir gelecek için çalışan farklı kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen Sorunlara Çözümler Buluşmaları, katılımcılara işbirliği yapmaları için önemli bir platform sağlayacak.

UNDP Türkiyeİklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlıkolaylaştırıcılığında,  A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk, Proline Bilişim Akıllı Şehir Danışmanı Beril Kırcı, Seferihisar Belediyesi Başkanı Tunç Soyer, WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Kentsel Gelişim ve Erişilebilirlik Yöneticisi Dr. Çiğdem Çörek Öztaş’ınkonuşmacı olarak katılacağı Sorunlara Çözümler Buluşması 29 Kasım 2018 Perşembegünü Impact Hub’da gerçekleşecek.

Program ve detaylı bilgi:

Tarih:29 Kasım 2018, Perşembe

Saat:   19:00 – 20:30

Yer: Impact Hub

Adres: Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21, 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul

 

Program:

 19:00 – 19:10: Karşılama & Tanışma

19:10 – 19:15:Açılış Konuşmaları

Sürdürülebilirlik Adımları Kurucu Ortak ve Genel Koordinatörü Emrah Kurum

UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık

 

19:15 – 20:30: Panel: Hedef 11: Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları

Moderatör: 

Nuri Özbağdatlı, UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi

Konuşmacılar:

A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk

Proline Bilişim Akıllı Şehir Danışmanı Beril Kırcı

Seferihisar Belediyesi Başkanı Tunç Soyer

WRI Türkiye Sürdürülebilir Şehirler Kentsel Gelişim ve Erişilebilirlik Yöneticisi Dr. Çiğdem Çörek Öztaş

 

Ücretsiz gerçekleşecek etkinliğe kayıt için: http://bit.ly/CozumlerBulusmasi3

İlgili Kişi:

Zehra Solmaz,

Sürdürülebilirlik Adımları

[email protected]

MORE DETAIL

Email

[email protected]

LCV: Zehra Solmaz [email protected]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir