Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları

Haz
01

A Mimarlık Sürdürülebilir Yaşam ve Şehir Alanları Konusunda Ne Yapar?

20 yıldır kuruluşlarından bu yana geri dönüştürülmüş mekanlarda projelerine devam eden A Mimarlık kurucusu Özgül Öztürk ile A Mimarlık’ın sürdürülebilir yaşam ve şehir alanları konusunda neler yaptığını konuştuk. A Mimarlık şehirde dekorasyon çalışmaları içerisinde geri dönüşüm, ileri dönüşüm, ve döngüsel tasarım uygulamaları yapıyor. Aynı zamanda yine şehirde ekolojik mimari ve yeşil mimari başlığı altında toprak […]

By Büşra Darıcı | Ne Yapar?
DETAIL
May
14

A Mimarlık Sürdürebilirlik Konusunda Ne Yapar?

Mimari ve iç mimari alanlarda tasarım ve uygulama hizmeti veren A Mimarlık’ın sürdürülebilirlik alanında yaptığı çalışmaları A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk ile konuştuk. Yurt dışında çok yaygın bir tartışma konusu olan ekolojik mimari konusunda Türkiye’de ele alabileceğimiz sınırlı sayıda yapı ve çalışma bulunmaktadır. Küresel çevre sorunları ve gelişme problemlerine çözüm olarak yapılaşma şekli olan sürdürebilir […]

By Öykü Eroğlu | Genel . Ne Yapar?
DETAIL
Mar
11

Heinrich Böll Vakfı Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları için Ne Yapar?

Sosyal Ekolojik Dönüşüm başlığı içinde yer alan sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları konusunda Heinrich Böll Vakfı’nın yaptığı çalışmaları, Heinrich Böll Vakfı İklim Değişikliği Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk.

DETAIL
Şub
16

Bütünleşik Bina Tasarımı Nedir?

Enerji, Çevre ve Ekonomi Merkezi (EÇEM) tarafından 7 Haziran 2017 tarihinde, Yapı-Endüstri Merkezi’nde düzenlenen “Yakın Gelecekte Binalar” konferansında, Uzman Araştırmacı Özlem Bahadır ile bütünleşik bina kavramı hakkında konuştuk.

DETAIL
Kas
27

Hedef 11: Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları

Dünya nüfusunun yarıdan fazlası artık kentlerde yaşıyor. 2050 yılına kadar bu rakam 6,5 milyar, yani dünya nüfusunun üçte ikisi olacaktır. Kentsel alanlarımızı inşa etme ve yönetme biçimimizi önemli ölçüde değiştirmezsek, sürdürülebilir kalkınmayı başaramayız.

DETAIL
Ağu
01

Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları için ÇMO neler yapıyor?

Etrafınıza baktığınızda şehirlerin yüzlerinin hızla değiştiğini gözlemlemek mümkün… Ülkemizde bir gelişim ifadesi olarak görülen yapılaşma aslında birçok sorunu da beraberinde getiriyor.  ÇMO için de oldukça önemli bir konu. Gerçekleştirdikleri çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları
DETAIL