Menekşe Kızıldere

Mar
11

Heinrich Böll Vakfı Sürdürülebilir Şehir ve Yaşam Alanları için Ne Yapar?

Sosyal Ekolojik Dönüşüm başlığı içinde yer alan sürdürülebilir şehir ve yaşam alanları konusunda Heinrich Böll Vakfı’nın yaptığı çalışmaları, Heinrich Böll Vakfı İklim Değişikliği Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk.

DETAIL
Mar
04

Cinsiyet Yıkaması nedir?

Toplumsal cinsiyet eşitliği, iklim değişikliği gibi konular toplumun giderek bilinçlenmesi ile birlikte şirketlerin de üretim ve pazarlama stratejilerini belirlerken gündeme almaları gereken konular haline geldi. Ne kadar samimi oldukları ise tartışma konusu. Cinsiyet yıkaması (gender washing) ve yeşil yıkama (greenwashing) kavramlarını Heinrich Böll Vakfı İklim Değişikliği Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk.

By Hilal Cengiz | Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
DETAIL
Mar
02

Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Nedir?

Toplumsal cinsiyet eşitliği kavramını Heinrich Böll Vakfı İklim Değişikliği Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk, Kızıldere, iklim değişikliği başlığının bu konuda nerede bulunduğundan bahsetti.

By Gayenur Ecer | Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
DETAIL
Şub
13

Türkiye’nin İklim Finansmanına Erişimi

Türkiye’nin iklim finansmanına erişimini Heinrich Böll Vakfı İklim Değişikliği Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere’ye sorduk.

By Hilal Cengiz | İklim Eylemi
DETAIL
Şub
07

İklim Eylemi için Heinrich Böll Vakfı ne yapar?

İklim eylemi için Heinrich Böll Vakfı’nın yaptıklarını İklim Değişikliği, Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk.

By Hilal Cengiz | İklim Eylemi . Ne Yapar?
DETAIL
Oca
22

İklim Finansmanı nedir?

Küresel ısınma ile mücadele için ortaya çıkarılan iklim finansmanı hakkında Heinrich Böll Vakfı İklim Değişikliği Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk.

By Hilal Cengiz | İklim Eylemi
DETAIL
Oca
15

Heinrich Böll Vakfı ne yapar?

1994 yılından beri Türkiye’de faaliyet gösteren Heinrich Böll Vakfı’nı çalışma alanları üzerine İklim Değişikliği, Enerji ve Çevre Politikaları Projeleri Koordinatörü Menekşe Kızıldere ile konuştuk.

By Gayenur Ecer | Ne Yapar?
DETAIL