Fazla Gıda

Ağu
12

Fazla Gıda’nın İklim Eylemi Konusunda İş Birliği Çağrısı

Fazla Gıda’nın kurucusu Olcay Silahlı gıda üreticilerini iklim eylemi için iş birliği yapmaya davet ediyor. Silahlı, özellikle büyük gıda üreticisi firmaları ve tarım firmalarını, gıda atıklarını geri dönüşüme kazandırarak bir döngüsel ekonomi yaratmak adına, tüm kalite ve marka kaygılarını bir kenara bırakarak neler yapabilecekleri üzerine kafa yormaya, bir yol haritası çizmeye ve iş birliğine açık […]

DETAIL
Ağu
07

İklim Eylemi Konusunda Farklı Kurumlar Nasıl İş Birliği Yapabilir? – Fazla Gıda

Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nda ilki “İklim Eylemi”nde  bir araya geldiğimiz Fazla Gıda Kurucu Ortağı Olcay Silahlı ile “İklim eylemi konusunda farklı kurumlar bir araya gelip nasıl iş birliği yapabilir?” sorusuna cevap aradık.

By Cemre Kalender | İklim Eylemi
DETAIL
Tem
10

Fazla Gıda İklim Eylemi Konusunda Ne Yapar?

2015 yılında gıda israfını önleme fikriyle Fazla Gıda’yı kuran Olcay Silahlı ile iklim eylemi konusunda neler yaptıklarını konuştuk. Fazla Gıda Türkiye’deki ve dünyadaki gıda atığı için ortaya çıkmış. Gıda atığı dünyadaki toplam karbon salınımının yüzde 8’ini oluşturuyor. Fazla Gıda’nın ana amacı da gıda atığından oluşan karbon salınımını, çalıştığı coğrafyada ve iş ortaklarında yüzde 50 oranında […]

By Büşra Darıcı | Genel . Ne Yapar?
DETAIL
Haz
25

Sorunlara Çözümler Buluşması #1 : İklim Eylemi

Sürdürülebilirlik Adımları olarak, UNDP’nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla ilk etkinliğini 17 Mayıs’ta Impact Hub’da gerçekleştirdiğimiz  “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”na önümüzdeki eylül ayı itibariyle devam edeceğiz. Sıradaki Sorunlara Çözümler Buluşması’na kadar İklim Eylemi hedefi odağında gerçekleştirdiğimiz 1. Sorunlara Çözümler Buluşması’nda neler konuştuğumuzu yaz boyunca bizi takip ederek öğrenebilirsiniz.

By Meltem Gülçin Karadayı | Genel . İklim Eylemi
DETAIL
May
13

Sorunlara Çözümler Buluşması

Sürdürülebilirlik Adımları olarak, UNDP desteği ve Impact Hub ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nı hayata geçiriyoruz.

By Meltem Gülçin Karadayı | Genel . İklim Eylemi
DETAIL