ekolojikyasam

Tem
07

Arçelik İklim Eylemi Konusunda Ne Yapar?

“Sorunlara Çözümler Buluşmaları”nın İklim Eylemi hedefi odağında gerçekleştirdiğimiz ilk etkinliğinde konuşmacı olarak aramızda olan Arçelik Regülasyonlar ve Uyum Yöneticisi Fatih Demiray’dan Arçelik’in İklim Eylemi konusunda yaptığı çalışmaları dinledik.

By Öykü Eroğlu | Ne Yapar?
DETAIL
May
30

Yırcaya Nasıl Destek Olabilirsiniz?

  Manisa Soma’da üçüncü kömürlü termik santralin açılması ve İzmir-İstanbul otoyolunun yapılışı sonucunda topraksız kalan Yırca köyündeki kadınların bir araya gelip örgütlenmesiyle kurulan Sabun Evi’ne bizlerin nasıl destek olabileceği ile ilgili Yırca köylüsü sabuncu Kenan Kahya ile konuştuk. Birey olarak destek olmak istiyorsanız good4trust.org sitesinden sağlıklı ve şifalı ürünlerden satın alarak imece çalışmalarına destek olabilirsiniz. Bunun […]

By Öykü Eroğlu | Genel
DETAIL
May
28

Sabun Evi Nedir? – Yırca Hanımeli El ve Ev Ürünleri

Geçtiğimiz seneki Kadıköy Çevre Festivali’nde katılımcılar arasındaki Yırca Hanımeli El ve Ev Ürünleri’nden sosyal girişimci Kenan Kahya ile sabun evinin nasıl kurulduğunu konuşmuştuk.

By Büşra Darıcı | Ne Yapar?
DETAIL
May
27

Ovacık Köyü Kadın Tohum Derneği Ne Yapar?

Bu yıl 31 Mayıs’ta başlayacak olan Kadıköy Çevre Festivali’nin geçen seneki katılımcılarından, ata tohumlarının korunması ve ekolojik tarım özelinde çalışan Şile Ovacık Köyü Kadın Tohum Derneği ve Slow Food Şile Palamut Birliği Kurucusu Fatma Denizci ile derneğin çalışmaları hakkında konuşmuştuk.

By Büşra Darıcı | Ne Yapar?
DETAIL