Çevre Mühendisliği

Ağu
02

Nitelikli Eğitim için ÇMO neler yapıyor?

Çevre Mühendisliği Odası birçok konuda çevre mühendisliği öğrencilerine ve meslektaşlarına destek vermeye çalışıyor. Üzerinde çalıştıkları konulardan biri de nitelikli eğitim. ÇMO’nun bu konuda yaptığı çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Nitelikli Eğitim
DETAIL
Ağu
01

Neden Çevre Görevlisi değil, Çevre Mühendisi?

2010 yılında T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yönetmeliklerde gerçekleştirdikleri bir dizi değişiklik sonucunda Çevre Görevlisi kavramı hayatımıza girmiş oldu. Bu değişiklikle birlikte çevre mühendisliği dışında birçok meslek grubundan insanın da aldıkları bir haftalık Çevre Görevlisi Eğitimi ile çevre mühendislerinin çalışması gereken alanlarda yer bulmasının önü açılmış oldu. Çevre görevlilerinin çevre mühendisliğinin çalışma sahalarına girmesinin sonuçlarını Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

By surdurulebilirlikadimxyz | Öneriler
DETAIL
Ağu
01

ÇMO çevre mühendisliği öğrencilerine nasıl staj ve iş imkanı sağlıyor?

Günümüzde üniversite okuyan gençlerin aklını en çok meşgul eden konu iş ve staj olanakları… Çevre mühendisliği odasının da öğrenciler için sağladığı birçok imkanın yanında bu konuda da destekleri mevcut. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan ile ÇMO’nun çevre mühendisliği okuyan öğrencilere nasıl iş ve staj imkanları sağladığını konuştuk.

By surdurulebilirlikadimxyz | Genel
DETAIL