a mimarlık

Tem
13

A Mimarlık Hedefler İçin Ortaklıklar Konusunda Ne Yapar?

STK’lar, sosyal girişimler, üniversiteler ve şirketlerin bir araya gelerek ortaya çıkardığı işbirliklerinin öneminin altını çizen A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk ile A Mimarlık’ın hedefler için ortaklıklar konusunda neler yaptığını konuştuk.

By Meltem Gülçin Karadayı | Ne Yapar?
DETAIL
Tem
05

A Mimarlık Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Konusunda Ne Yapar?

14 yıldır Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) üyesi olan ve kadınların ekonomisinin güçlenmesini önemseyen A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk ile toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda A Mimarlık’ın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında  konuştuk.

By Öykü Eroğlu | Toplumsal Cinsiyet Eşitliği
DETAIL
Haz
30

A Mimarlık Sorumlu Üretim ve Tüketim Konusunda Ne Yapar?

Öncelikle kendi ofislerinden başlayarak organik atıklarını dönüştürmeyi önemseyen A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk ile geri dönüşüm ve ileri dönüşüm bakış açısını dekorasyon projelerinde nasıl kullandığını konuştuk.

By Meltem Gülçin Karadayı | Sorumlu Tüketim ve Üretim
DETAIL
Haz
26

A Mimarlık Eşitsizliklerin Azaltılması Konusunda Ne Yapar?

Eşitlik neden önemli sorusunu bizler için cevaplayan A Mimarlık kurucusu Özgül Öztürk, A Mimarlık’ın eşitsizlikleri azaltma konusunda neler yaptığını anlattı.

By Büşra Darıcı | Genel
DETAIL
Haz
01

A Mimarlık Sürdürülebilir Yaşam ve Şehir Alanları Konusunda Ne Yapar?

20 yıldır kuruluşlarından bu yana geri dönüştürülmüş mekanlarda projelerine devam eden A Mimarlık kurucusu Özgül Öztürk ile A Mimarlık’ın sürdürülebilir yaşam ve şehir alanları konusunda neler yaptığını konuştuk. A Mimarlık şehirde dekorasyon çalışmaları içerisinde geri dönüşüm, ileri dönüşüm, ve döngüsel tasarım uygulamaları yapıyor. Aynı zamanda yine şehirde ekolojik mimari ve yeşil mimari başlığı altında toprak […]

By Büşra Darıcı | Ne Yapar?
DETAIL