Sorunlara Çözümler Buluşması, Hedef 12: Sorumlu Tüketim ve Üretim

Sürdürülebilirlik Adımları, Sorunlara Çözümler Buluşmaları devam ediyor.

Sürdürülebilirliğin iletişim ve işbirliği platformu olan Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP’nin desteğiyle sürdürülebilirlik alanında yaşanan gelişmeleri konuşmak, kurumlar arası işbirliklerini artırmak amacıyla “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”na devam ediyor.

sorunlara çözümler buluşması, sorumlu tüketim ve üretim , hedef 12

Sürdürülebilirlik alanında yapılan çalışmaların iletişiminin yapılması kadar, kurumların bir araya gelerek deneyim paylaşmasının ve ortak projeler üretmesinin de bir o kadar önemli olduğunu düşünen Sürdürülebilirlik Adımları, UNDP Türkiye desteğiyle ve Impact Hub ev sahipliğinde Sorunlara Çözümler Buluşmaları’na devam ediyor. Sorunlara Çözümler Buluşmaları, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri özelinde yapılan ilham verici çalışmaları ve iyi uygulama örneklerini dinlemek, karşılıklı fikir ve deneyim paylaşımında bulunmak amacıyla sosyal girişimcileri, sivil toplum kuruluşlarını, özel sektörü ve kamu kurumlarını bir araya getirmeyi hedefliyor.

Her ay bir Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi odağında yapılacak Sorunlara Çözümler Buluşmaları’nın ikincisi Dünya Gıda Günü sebebiyle Hedef 12: Sorumlu Tüketim ve Üretim odağında farklı paydaşların katılımıyla gerçekleştirilecek. Konu ile ilgili tüm tarafları bir araya getirerek, Sorumlu Tüketim ve Üretimbaşlığı altında kurumların neler yaptığına odaklanacak bu ikinci etkinlikte, yaşanan gelişmeler ve yeni fırsatlar da katılımcılarıyla birlikte konuşulacak. Sürdürülebilir bir gelecek için çalışan farklı kurumları bir araya getirmeyi hedefleyen Sorunlara Çözümler Buluşmaları, katılımcılara işbirliği yapmaları için önemli bir platform sağlayacak.

UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü Faik Uyanık kolaylaştırıcılığında, Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Ali Güneş,  SoilCatcher Kurucusu Ortağı Çağlar Ferhanoğlu, Unilever Türkiye Sürdürülebilir İş ve İletişim Direktörü ve Yönetim Kurulu Üyesi Ebru Şenel Erim ile Yavaş Gıda Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Dilek Yürük’ün konuşmacı olarak katılacağı Sorunlara Çözümler Buluşması 11 Ekim 2018 Perşembe günü Impact Hub’da gerçekleşecek.

 

Etkinliğe kayıt için tıklayınız: http://bit.ly/cozumlerbulusmasi2

 

Tarih:  11 Ekim 2018, Perşembe, Saat:   18:30 – 20:30

Yer: Impact Hub, Adres:Yeşilce Mah. Emirşah Sok. No. 21 4. Levent Sanayi, 34418 Kağıthane/İstanbul

 

Program:

18:30 – 19:00   Karşılama & Tanışma

19:00 – 19:15   Açılış Konuşmaları:

Emrah Kurum, Sürdürülebilirlik Adımları Kurucu Ortak ve Genel Koordinatörü

19:15 – 20:30   Panel: Hedef 12: Sorumlu Tüketim ve Üretim

Moderatör: Faik Uyanık, UNDP Türkiye İletişim Koordinatörü

Konuşmacılar:

Sarıyer Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü, Ali Güneş

SoilCatcher Kurucu Ortağı, Çağlar Ferhanoğlu

Unilever Sürdürülebilir İş ve İletişim Direktörü, Ebru Şenel Erim

Yavaş Gıda Derneği Yönetim Kurulu Üyesi,  Dilek Yürük

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir