A Mimarlık Toplumsal Cinsiyet Eşitliği Konusunda Ne Yapar?

14 yıldır Kadın Girişimciler Derneği (KAGİDER) üyesi olan ve kadınların ekonomisinin güçlenmesini önemseyen A Mimarlık Kurucusu Özgül Öztürk ile toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda A Mimarlık’ın çalışmaları ve faaliyetleri hakkında  konuştuk.

A Mimarlık toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda birden fazla faaliyet gösteren ve kadınların ekonomisinin güçlenmesi ve toplumsal cinsiyet eşitliği konusunda farkındalık yaratmak amacıyla pek projede aktif yer alan bir kurum. Özel günlerde şirket olarak hediyelerini Soma Kadın Kooperatifi ürünleri arasından almayı  tercih ederek diğer kurumlara da öncelik ediyor.

Dekorasyon projelerinde doğada yaşayan kadın sanatçıların ürünlerini kullanarak, çok fazla görünmeyen el emeği üretimlerle yaptıkları dekorasyonlara anlam katıyor hem de kadınların istihdam ve kalkınmasına destek oluyor.

Bunun yanında ekip arkadaşlarını pozitif ayrımcılık yaparak kadın mimarlar arasından tercih eden A Mimarlık, staj ve uzun süreçli çalışma dönemlerinde kadınlara yol arkadaşlığı yapıyor.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir