UNDP – Sorunlara Çözümler Buluşmaları | Sürdürülebilirlik Adımları

]

Sürdürülebilirlik Adımları olarak, UNDP’nin desteğiyle ilk etkinliğini 17 Mayıs’ta Impact Hub’da  gerçekleştirdiğimiz  “Sorunlara Çözümler Buluşmaları”nın, Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri açısından önemiyle ilgili görüşlerini, UNDP Türkiye İklim Değişikliği ve Çevre Portföy Yöneticisi Nuri Özbağdatlı bizlerle paylaştı. 

UNDP Türkiye, dünyadaki BM üyesi bütün ülkelerin beraber belirlediği 17 Sürdürülebilir Kalkınma Hedefi için çalışıyor. Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri Nuri Özbağdatlı’ya göre hem zor hem uygulaması tek başına mümkün olmayan ama aynı zamanda da uygulandığı zaman herkese fayda sağlayacak kompleks bir konu. Bu hedeflerin farklı taraflarla tartışılabilir olmasının, eylem için motivasyon oluşturabilmesinin önemli olduğunu ve bir ortaklık içerisinde nereye gitmek istediğimizi ortaya çıkarmak için gerçekleştirdiğimiz “Sorunlara Çözümler Buluşmaları” nı önemsediğini belirtiyor.

Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı UNDP, Sürdürülebilirlik Adımları ile beraber bütün ortakların ve bütün katılımcıların Sürdürülebilir Kalkınma Hedefleri için yaptığı çalışmaları gün yüzüne çıkarmak ve yapılan çalışmaların daha etkili olmasını istiyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir