EkoIQ Ne Yapar?


Türkiye’deki ve dünyadaki sürdürülebilirlik alanındaki gelişmeleri tanıtmak amacıyla, 2010 yılından bu yana yayın hayatına devam eden Türkiye’nin ilk Yeşil İş ve Yaşam Dergisi EkoIQ hakkında, EkoIQ Genel Yayın Yönetmeni Barış Doğru ile konuştuk.

Çalışma ve üretim biçimlerimizin, gündelik yaşam kültürümüzün ve tüketim kalıplarımızın sürdürülebilir olmadığını ve böyle devam edersek doğanın hassas dengelerinin bir daha düzelmemek üzere tamamen bozulacağını kabul ederek, bu noktadan hareketle iş dünyasından STK’lara, bilim insanlarından çocuklara kadar tüm bireylerin bir parçası olması gereken değişimin Türkiye’deki iletişim araçlarından biri olan EkoIQ, odağına “Yeşil İş” ve “Yeşil Yaşam” kavramlarını alıyor.

İnsanın parçalara ayrılabilecek bir canlı olmadığını söyleyen Doğru, hayatımızdaki faaliyetleri oluşturan iş ve iş dışındaki yaşamımızın birbiriyle uyum içerisinde düşünülmesi gerektiğinin altını çiziyor. Ocak 2010-Ağustos 2013 döneminde BZD Yayıncılık; 33. sayıya ulaştığı Kasım 2013 itibarıyla da EKOLOGOS Sürdürülebilirlik Yönetim ve İletişim Hizmetleri Ltd. Şti. tarafından yayımlanan EKOIQ, Yeşil İş, Yeşil Yaşam, Yeşil Dosyalar, Yeşil Ürünler gibi konuları ele alarak, bu bakış açısıyla yayın hayatına devam ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir