GekoO Ne Yapar?

Ekolojik ve sağlıklı beslenmek isteyenlere lezzetli ve doğa dostu ürünler sunmak üzere kurulan, sosyal ve eko-girişim olan GekoO’yu Biyolog ve GekoO Kurucusu Özlem Atabaş anlattı.

GekoO, sağlıklı atıştırmalıklar üretiyor. Bu ürünleri üretirken dikkate aldığı pek çok prensip var. Ürünlerin organik olmasına dikkat eden GekoO, küçük çiftçilerle çalışan küçük ve butik bir işletme. Üretim alanındaki tüm çalışanları kadın olan bu işletme, bu sayede kadın istihdamını da arttırıyor.

Yapılan ürünlerin tamamı bilimsel temellere dayanarak üretiliyor. İyi bir beslenme için vitamin ve mineral değeri yüksek gıdaları tüketmeye hepimizin ihtiyacı var. Vücudumuzun çok değerli olduğunu ve çocukların abur cubur yememesi gerektiği söyleyen Özlem Atabaş, özellikle çocuklar için yola çıktıklarını belirtiyor. Bu yüzden, besin değerleri yüksek ve çocukları mutlu edecek sağlıklı atıştırmalıklar üretiliyor.

İşletme, ürünler üretilirken ekolojik temellere dayanarak üretimini gerçekleştiriyor. Çevreye zarar vermemek için, karbon ayak izini azaltmaya önem vererek çalışıyor. İşletme modelinin pek çok kişiye ilham vermesini ümit ediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir