Kadınların Çalışma Hayatında Yer Almasında Kreşin Önemi – Yeşim Tekstil


Yeşim Tekstil, çalışan annelerin çocukları için bünyesinde bir kreş barındırarak kadınlara çalışma hayatlarındaki yerlerini koruyabilmeleri için destek veriyor. Yeşim Tekstil’de kesim operatörü olarak çalışan Emine Yazbahar ile kadının çalışma hayatında kreşin yer almasının önemini konuştuk.

Emine Yazbahar, Yeşim Tekstil’de kesim operatörü olarak çalışmakta. Genelde erkekler tarafından tercih edilen bu mesleği uzun yıllardır yapıyor ve bunda kreşin önemini vurguluyor. İki çocuğunu da fabrikadaki kreşte büyüttüğünü söyleyen Yazbahar, kreş sayesinde iş yerindeki devamlılığını sağlayabiliyor. Çoğu firmanın bünyesinde bir kreş imkanı yok veya çalışma yerlerinden uzakta bulunmakta. Çalışan kadınlar için büyük bir destek olan kreşin fabrikanın içinde bulunması da çalışanların hayatını kolaylaştırıyor. Bu durum, kadınların çocuklarıyla beraber işe/kreşe gelip gitmelerine olanak sağlıyor. Aynı zamanda kadınlar, yeni doğmuş çocuklarını emzirme imkanına da sahip.

Emine Yazbahar, çocuğunun gelecekte hayatın içinde olmasını istiyor. Kendisi, her zaman ekonomik özgürlüğünü elinde tutmak istemiş ve çalışmış. Tüm kadınlara mesajı: “Çalışın, çalışın, çalışın. Ben yapamam demeyin, her zaman hayatın içinde olun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir