Doğada Olmak Zorbey Aktuyun’a Ne Kattı?


TÜSİAD’ın düzenlediği SÜR Konferansı’nda, aktif olarak tırmanış yazıları yayımlayan, rota yapıcılık, antrenörlük ve eğitmenlik ile ilgilenen kaya tırmanışçısı Zorbey Aktuyun’la doğada olmanın ona neler kattığını konuştuk.

Doğada olmak, Zorbey Aktuyun’un kendini bulmasını sağlamış. Okulda başarısız olarak değerlendirilirken doğa sporları ve kaya tırmanışı sayesinde aslında bazı konularda başarılı olabileceğini fark etmiş. Kendi potansiyelinin farkına varmasıyla birlikte neler üretebileceğini, dünya üzerindeki varoluşunu, emek vererek yapabileceklerini keşfetmiş.

Zorbey Aktuyun Kimdir?

Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu Öğretmenlik Bölümü mezunu Zorbey Aktuyun, 1985 yılı doğumlu. 2000 yılında tırmanışa başlayan Zorbey, 2007 yılında milli takıma girerek birçok kez ülkemizi yurtdışında temsil etti.

Tırmanışın her branşına olan tutkusuyla dünyanın farklı yerlerinde değişik özelliklerdeki rotaları çıkmakta ve Türkiye’de de alpin spor rotalar açmaktadır. Aktif olarak tırmanış yazıları yayımlayan Zorbey, şu an profesyonel tırmanıcı olarak sabit bir evi olmadan farklı bölgeler ve kayalarda yaşamaya devam etmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir