Sanayi, Yenilikçilik ve Altyapı konusunda ÇMO neler yapıyor?

Çevre Mühendisleri Odası sanayi ve altyapı gibi konularda da ortaya çıkan sorunlar için sorumluluk alan ve girişimlerde bulunan bir oda… Gerçekleştirdikleri çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

Özellikle gerçekleştirilen projelerin denetlenmesi ve sanayinin sürdürülebilirlik bakış açısıyla faaliyetler göstermesi konusuna oldukça önem veriliyor. ÇMO bu konu hakkında bakanlıkla sıkça görüşmeye ve görüşlerini yazılı kanallarla bildirmeye çalışıyor. Çıkan yönetmeliklere de görüş bildirerek katkı sağlıyor. Sanayi ve kamu kesiminden insanlarla yaptıkları toplantılarla da sorunları masaya yatırarak fikir aktarımı gerçekleştiriyor.

Diğer bir önemli sorun ise altyapı sorunu… ÇMO bu konuda da gerek çeşitli projelerde gerek entegrasyon süreçlerinde talep edildiği veya ihtiyaç görüldüğü takdirde görüşlerini ve teknik birikimini paylaşıyor.

ÇMO hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2017/08/02/tmmob-cevre-muhendisleri-odasi-cmo-neler-yapar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir