Nitelikli Eğitim için ÇMO neler yapıyor?

Çevre Mühendisleri Odası birçok konuda çevre mühendisliği öğrencilerine ve meslektaşlarına destek vermeye çalışıyor. Üzerinde çalıştıkları konulardan biri de nitelikli eğitim. ÇMO’nun bu konuda yaptığı çalışmaları Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan’dan dinledik.

ÇMO bütün çevre mühendisliği öğrencilerinin nitelikli eğitime eşit seviyede ulaşabilmeleri için akademi ile işbirliği içerisinde çalışıyor. Farklı üniversitelerde uygulanan farklı çevre mühendisliği müfredatlarının öğrenciler için oluşturabileceği dezavantajları minimize etmek için üniversiteler ile iletişim halinde olmaya çalışıyor.

Bunun yanında çevre mühendislerinin düzenli olarak verilen eğitimlere katılabilmeleri mümkün. Bu sayede kendilerini geliştirme ve meslek hayatlarında karşılaştıkları sorunların üstesinden gelmek için destek bulma fırsatına sahip oluyorlar.

Öğrenci üyeler için de ücretsiz seminerler ve meslektaş buluşmaları gibi etkinlikler düzenleniyor. Deneyim aktarımı sayesinde mesleki anlamda kendi içlerinde hissettikleri eksiklikleri giderebiliyorlar.

ÇMO hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2017/08/01/cmo-cevre-muhendisligi-ogrencilerine-nasil-staj-ve-is-imkani-sagliyor/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir