Social MakerLab Kurucusu Özge Özmen’in sosyal girişimci olma hikayesi nedir?

Sosyal girişimcilik Türkiye’de artan bir ivmeyle ilgi görmeye başladı. Gördükleri sorunlara çözüm getirmek isteyen pek çok  genç için de seçilebilecek yollardan bir yenisi. Her sosyal girişimcinin ise hikayesi farklı. Social MakerLab Kurucusu Özge Özmen de bu videoda kendi sosyal girişimci olma hikayesini bizlerle paylaşıyor.

Dünyadaki farklı sorunlara çözüm arayan birçok genç için akla gelen ilk yol sosyal sorumluluk projelerinde çalışmak. Özge Özmen de yola başladığında birçok sivil toplum kuruluşunda aktif şekilde görev almış. Sonrasında ise sivil toplum kuruluşları ve bu alanda çalışan insanlar arasında yaptığı gözlemlerinin sonucunda sosyal sorumluluk alanında yapılan çalışmaların yeni bir boyuta taşınması gerektiğini düşünmeye başlamış.

Ardından sosyal girişimcilikle tanışmış ve kendisini bu alanda geliştirmiş. Kurucusu olduğu Social MakerLab ile de maker hareketinin içerisine sosyal girişimciliği dahil etmiş.

Social MakerLab nedir?

Social MakerLab 3 boyutlu yazıcılar, dronelar, artırılmış/sanal gerçeklik, robotik ve yazılım dünyasındaki yenilikleri kullanarak sosyal fayda odaklı ürünler geliştiren bir sosyal girişim.

Social MakerLab hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2017/12/07/social-makerlab-ne-yapar/

1 Yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir