ÇMO çevre mühendisliği öğrencilerine nasıl staj ve iş imkanı sağlıyor?

Günümüzde üniversite okuyan gençlerin aklını en çok meşgul eden konu iş ve staj olanakları… Çevre mühendisliği odasının da öğrenciler için sağladığı birçok imkanın yanında bu konuda da destekleri mevcut. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan ile ÇMO’nun çevre mühendisliği okuyan öğrencilere nasıl iş ve staj imkanları sağladığını konuştuk.

Öncelikle çevre mühendisliği öğrencileri her şubede bulunan Çevre Mühendisliği Öğrenci Komisyonları içerisinde yer alabilirler. Bu sayede gerçekleştirmek istedikleri çalışmalar için ÇMO yönetimi ile işbirliği ve fikir alışverişi içerisinde, herhangi bir alt-üst ilişkisi hissetmeden çalışabilmeleri mümkün oluyor.

Ayrıca ÇMO stajyer ihtiyacı bulunan Çevre Mühendisliği Odası’na bağlı kurum ve üyelerle, staj arayışı içerisinde olan öğrenciler arasında bir köprü oluşturuyor. Her yıl Çevre Mühendisliği Odası’na bağlı kurum ve üyelere mailler atarak bünyelerinde çalıştırmak istedikleri stajyer bilgilerini alıp buldukları staj imkanlarını öğrencilerle paylaşıyor. Aynı zamanda yarı zamanlı veya mezun olduktan sonra tam zamanlı iş arayışında olan öğrencilerle de iş ilanları veya birebir randevularla istedikleri işi bulabilmeleri için birlikte çalışıyor.

ÇMO hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2017/08/02/tmmob-cevre-muhendisleri-odasi-cmo-neler-yapar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir