Çevre Mühendisliği Öğrencileri Neden ÇMO’da Aktif Rol Almalı?

Çevre Mühendisliği Odası gönüllü yönetimlerle sürdürülen bir oda… Devridaim içerisinde bir yapı olduğu için de çevre mühendisliği okuyan gençleri daha fazla ilişki kurmaya ve oda içerisinde yer almaya bekliyor. Çevre Mühendisleri Odası İstanbul Şube Yönetim Kurulu Başkanı Meryem Kayan çevre mühendisliği odasının öğrenciler için sunduğu imkanları paylaştı.

ÇMO hazırladığı ücretsiz mesleki söyleşilerle çevre mühendisliği okuyan öğrencilerin kariyer planlarını hazırlamasında ve gelecek için yollarını çizmelerinde yardımcı olmayı amaçlıyor. Aynı zamanda düzenlenen ücretsiz sosyal etkinliklerle öğrencilerin ÇMO ailesine katılabilmesi ve meslektaşları arasında sosyalleşebilmesi için imkan tanıyor. ÇMO’ya üye olan kamu ve özel sektörde çalışan birçok meslektaşla da fikir alışverişinde bulunmak mümkün oluyor.

Aynı zamanda öğrenciler herhangi bir konu hakkında araştırma yapmak istediklerinde ÇMO’dan destek bulabiliyorlar. Üzerinde çalışmak istedikleri bir proje olduğunda ise, gelip ÇMO’ya beyan ettiklerinde çalışmaları için gerekli olan alanın sağlanması için çalışılıyor.

Çevre Mühendisleri Odası kendisini bir aile olarak tanımlıyor. Mezun olduğunda bu ailenin bir parçası olacak çevresi mühendisliği öğrencilerine, öğrencilik yıllarında ÇMO ile etkileşim içerisinde bulunmasını tavsiye ediyor.

ÇMO hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için: http://www.surdurulebilirlikadimlari.org/2017/08/02/tmmob-cevre-muhendisleri-odasi-cmo-neler-yapar/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir